Samsyn:Wikiutbildning: Skillnad mellan sidversioner
| Rad 27: | Rad 27: | ||
== Program == | == Program == | ||
{| class="wikitable" | |||
|- | |||
! Tid !! Programpunkt !! Praktiska moment | |||
|- | |||
| 10.00 || '''Välkommen''' och introduktioner || Presentationer av alla | |||
|- | |||
| 10.15 || '''Dagens upplägg'''<br> - Genomgång från den här wikisidan || 1. Logga in i Samsyns wiki <br> 2. Hitta till utbildningssidan | |||
|- | |||
| 10.30 || '''Användarkontot och användarverktygen'''<br> -Wikins röda och blå länkar <br> -Användarsidans funktion jämfört med andra sidor <br> -[[Special:Senaste ändringar|"Senaste ändringar"]] || 1. Skapa en [[Samsyn:Starta en sida|användarsida]]<br> 2. Lägg till [[Samsyn:Användarkonto|en kort beskrivning]]<br> 3. Gör en [[Samsyn:Redigering|extern länk]] till kontaktuppgifter | |||
|- | |||
| Celltext || Celltext || Celltext | |||
|- | |||
| Celltext || Celltext || Celltext | |||
|- | |||
| Celltext || Celltext || Celltext | |||
|- | |||
| Celltext || Celltext || Celltext | |||
|- | |||
| Celltext || Celltext || Celltext | |||
|- | |||
| Celltext || Celltext || Celltext | |||
|- | |||
| Celltext || Celltext || Celltext | |||
|- | |||
| Celltext || Celltext || Celltext | |||
|- | |||
| Celltext || Celltext || Celltext | |||
|- | |||
| Celltext || Celltext || Celltext | |||
|- | |||
| Celltext || Celltext || Celltext | |||
|} | |||