Samsyn:Projektgemensamt: Skillnad mellan sidversioner
mIngen redigeringssammanfattning |
Föreslagna begrepp 2/3 maj |
||
| Rad 5: | Rad 5: | ||
Här samlar vi info om möten, evenemang och resurser. | Här samlar vi info om möten, evenemang och resurser. | ||
== Begrepp att betänka == | |||
På workshop 2 o 3 maj kunde deltagarna föreslå begrepp som de saknar i wikin. (Kursiva: de finns redan.) | |||
{| class="wikitable" | |||
|industridoktorand | |||
|- | |||
|integrerad forskning | |||
|- | |||
|''livslångt lärande'' | |||
|- | |||
|multidisciplinär | |||
|- | |||
|projekt | |||
|- | |||
|projektkurs | |||
|- | |||
|samverkansprojekt | |||
|- | |||
|science park | |||
|- | |||
|självständigt arbete | |||
|- | |||
|transdisciplinär forskning | |||
|- | |||
|tvärvetenskap | |||
|- | |||
|utbildningssamverkan | |||
|- | |||
|utbyte | |||
|- | |||
|utmaningsdrivna kurser | |||
|- | |||
|''vfu'' | |||
|- | |||
|övningsskolor | |||
|} | |||
<br /> | <br /> | ||